MÄMÄCEY’in Hikayesi…

Merhaba, ben Ceylan. Öncelikle Semih ve Melis’in annesiyim.

Oğlumu büyütürken hayat kalitesini düşüren alerji problemlerine alerji ilaçları dışında bir çözüm bulmak konusunda çaresiz kaldım. Bu noktada, beslenme ve yaşam biçimindeki değişikliklerin yarattığı mucizeyi deneyimlemiş olmam hayatımda bir dönüm noktası oldu.

İstanbul’da otelcilik sektöründe 10 yılı aşkın süre çalıştıktan sonra, kendi sağlık sorunlarını organik, mevsimsel ve bütünsel beslenme ile çözen üniversite arkadaşım Nil ile yollarımız tekrar kesişti. Benim İstanbul’da, onun da Londra’daki mutfaklarımızda oluşturduğumuz reçeteleri, öğrendiklerimizi ve yaşadıklarımızı kayıt altına aldığımız blogumuz Lab Vitalité’yi kurduk. Doğal ve sağlıklı catering organizasyonları, sindirim dostu ürünler yarattık.

Lab Vitalité yolculuğum boyunca glutensiz, rafine şekersiz ve laktozsuz mutfağın yanı sıra, geçmişten gelen yöresel ve geleneksel tarif ve metotların, araştırmaların, tecrübelerin ne kadar kıymetli olduğunu gördüm. Araştırmalarımın derinleşmesi ve 5000 yıllık şifa sistemi Ayurveda’nın hayatıma girmesiyle, kendi geleneksel mutfağımızdaki zenginlik ve bilgeliğin farklı kültürel mutfaklarla doğrulandığını, renklendiğini farkettim.

MÄMÄCEY işte tüm bu yaşadıklarımı bir araya getirdiğimde geçmişin bilgeliğini bugünün bilgisiyle harmanlayarak sindirimi kolay, besin değeri tam, gerçek besin yaratma isteğim ile ortaya çıktı. Ayurveda’dan aldığım ilhamla, bütünsel sağlık için, gerçek besinin yanı sıra nasıl hareket ettiğimiz, nasıl uyuduğumuz, zihnimizi nasıl sakinleştirdiğimiz ve kendimize nasıl baktığımızın da önemini benimsedim.

Ve MÄMÄCEY ile saglığa bütünsel bir bakışın temsilcisi olmak için yola çıktım. Çok daha sağlıklı, çok daha mutlu bir versiyonumuzu yaratmak için binyılların bilgeliğini bugünün bilgisiyle buluşturma yolunda bana katıldığınız için çok mutlu ve heyecanlıyım.

Sevgiyle,

Ceylan

Le Cordon Bleu – Fransız Mutfağı ve Pastacılık Eğitimi

Institute of Integrative Nutrition – Bütünsel Beslenme ve Sağlık Koçu

Chopra Health Certification Program – Ayurveda Eğitmenliği

Yuvam Dünya İklim Değişikliği ile Mücadele Derneği – Yönetim Kurulu Üyesi

MÄMÄCEY nedir?

Yeniliğe de geleneğe de açık!

MÄMÄCEY doğaya, dünyaya saygı duyan, hem kendi kadim mutfağımızda hem de evrensel prensiplere sahip Ayurveda’da kullanılan özel malzemeler, hazırlama, pişirme ve saklama tekniklerini modern dünyanın yeni bilgisiyle harmanlayan bir yeni dünya mutfağı. Besin değeri tam, sindirimi kolay, gerçek besin yaratan bir mutfak; laktozsuz, glutensiz, rafine şekersiz. Üstelik de tüm ürünlerin sadece sipariş üzerine, haftada bir gün taze hazırlandığı, yemek israfına hayır diyen ekonomik bir mutfak.

Sağlığa bütünsel bakış: Ruh & Zihin & Beden

MÄMÄCEY’de beden için gerçek besinler ve çok daha fazlası da var! MÄMÄCEY ruh & zihin & beden birliğine inanıyor. Bütünsel sağlığa olan inancıyla, beslenmenin yanı sıra harekete, (yogaya, egzersize) öz bakıma (ayurvedik günlük rutinlere, aromaterapiye) ve zihni sakinleştirmeye (medistasyona, nefes tekniklerine, uykuya) yer açıyor. Ortak girişim ve workshoplarla sağlığa bütünsel bir bakışın ilham veren temsilcisi olmayı seçiyor. Çok daha sağlıklı, çok daha mutlu bir versiyonumuzu yaratmak için MÄMÄCEY’e katılmaya ne dersin?

MÄMÄCEY;

– Geçmişin bilgeliğini bugünün bilgisiyle harmanlayarak sindirimi kolay, besin değeri tam, gerçek besin yaratır,

– Mevsimin meyve ve sebzelerini tüketir,

– Sağlık ve lezzeti buluşturur,

– Ayurveda’dan aldığı ilham ile sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz mevsimlerinde vücudu dengeleyen doğal seçenekler sunar,

– Glutensiz, rafine şekersiz ve laktozsuzdur,

– Kendi toprağımızda yetişen doğal ürünlerin peşindedir,

– Baharatların tedavi gücüne inanır,

– Buzlu ve soğuk içeceklere yer vermez, sindirim ateşini söndürmek istemez,

– Sipariş üzerine haftada bir gün taze üretim yapar, yemek israfına hayır diyen ekonomik bir mutfaktır,

– Ruh & zihin & beden birliğine inanır, bütünsel beslenmeyi benimser,

– Meditasyon yapar, yoga yapar, aromaterapinin mucizelerini, nefes tekniklerinin faydalarını bizzat deneyimler ve paylaşır.

MÄMÄCEY’in yeniliklerinden haberdar ol: